Konsultacje społeczne - skwer Kamienna / Letnia

ZPTP

Szanowni Państwo,

Za rok, jesienią 2018 r., skwer między ulicami Letnią i Kamienną na Pradze-Północ stanie się zadbanym, zielonym i sąsiedzkim miejscem.

Skwer mieści się między ul. Letnią i ul. Kamienną na warszawskiej Pradze Północ. Jest to ogólnodostępna przestrzeń o powierzchni około 1220 m2, położona w bezpośrednim sąsiedztwie bloku z lat 70. XX wieku, nowopowstałego budynku i starych kamienic.

W pobliżu przy ul. Szwedzkiej są zabytkowe tereny po fabryce Pollena, przy ul. 11 Listopada dawne koszary wojskowe, a przy ul. Letniej, budynek starej piekarni – obecnie miejsce działań kulturalnych. Skwer znajduje się na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji. Jest miejscem o dużym potencjale do integracji starych i nowych mieszkańców tego obszaru. Obecnie część służy za „dziki” parking. Jest jednym z niewielu (potencjalnie) zielonych terenów w tej okolicy.

Konsultacje trwają od 6 listopada do 2 grudnia 2017 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Już dziś zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami, jak dokładnie powinien zmienić się skwer. Zapraszamy na:

Akcję informacyjno-animacyjną na skwerze

 • 12 listopada (niedziela), w godz. 11:00-15:00
 • Spotkanie warsztatowe dla dorosłych oraz spotkanie warsztatowe dla dzieci i młodzieży

  • 18 listopada (sobota), w godz. 10:3-13:30 w Klubie Alternatywnym, ul. 11 Listopada 17/19
  • Spotkania odbędą się równolegle, w dwóch różnych salach, zachęcamy do uczestnictwa rodziców z dziećmi.

   Zapraszamy do przesyłania uwag za pośrednictwem ankiety:

   Link do ankiety

   W oparciu o zebrane uwagi powstanie koncepcja zagospodarowania skweru.

   Zaprezentujemy ją i wspólnie omówimy na spotkaniu:

   • 2 grudnia (sobota), w godz. 11:00-13:00, (miejsce podamy bliżej terminu spotkania)

   Liczymy na Państwa zainteresowanie i zaangażowanie! Efektem naszych wspólnych prac będzie całkiem nowy skwer!

   Jednostka odpowiedzialna: Centrum Komunikacji Społecznej Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

   Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania skweru między ul. Letnią i Kamienną w Warszawie realizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa są elementem projektu “Rewitalizacja – wspólna sprawa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa.