Nie daj oszukać się nieuczciwemu przewoźnikowi !!!

ZPTP

Korzystaj wyłącznie z licencjonowanych taksówek oznakowanych tak, jak na powyższym zdjęciu (herb Warszawy na przednich drzwiach i zółto-czerwony pas z wyraźnym, pięciocyfrowym numerem bocznym

Na przedniej szybie pojazdu znajduje się tabliczka zawierająca hologram wraz z numerem licencji warszawskiego taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym samochodu.

Wewnątrz pojazdu znajduje się specjalny identyfikator opatrzony hologramem, zdjęciem kierowcy oraz opisany jego imieniem i nazwiskiem.

Sprawdź, ile kosztuje przejazd jednego kilometra taksówką, którą wybrałeś ! Naklejkę z taką informacją znajdziesz na szybie prawych tylnych drzwi każdej warszawskiej taksówki. Pamiętaj, że opłata początkowa nie może być wyższa niż 8 zł a stawka 1. taryfy dziennej 3 zł za km.

Pamiętaj, że po wykonaniu kursu taksówkarz jest zobowiązany wydać Ci paragon fiskalny zawierający koszt usługi oraz numer boczny i numer rejestracyjny pojazdu.

Jeżeli uważasz, że padłeś ofiarą nieuczciwego przewoźnika złóż skargę do Urzędu m. st. Warszawy. Możesz zgłosić ten fakt za pośrednictwem portalu 19115 oraz pod numerem 997.